Jak dobierać obuwie do stylizacji?

Odpowiednio dobrane do stylizacji obuwie, to bardzo ważny element garderoby. Nie każdego rodzaju buty pasują do każdego stylu. I tak ubierając się elegancko, warto także pamiętać o nieco bardziej eleganckich butach. Niektóre z nich są dość klasyczne, tak jak obuwie do garnituru. Ale współczesna moda sprawia, że powstają także buty nieco bardziej odważne w stylach. I tak, niektóre rodzaje obuwia, są w stanie łączyć klasykę, z nieco bardziej ekstrawagancją stroną mody.

Bardziej sportowe buty

Takie w stylu bardziej sportowe buty, nie zawsze będą pasowały do wyprasowanych na kant spodni. Bywa, że są one zbyt kolorowe, albo za bardzo swoim wyglądem wskazują prawdziwy kierunek przeznaczenia. Są jednak i takie, które mimo swojego stylu sportowego, a także dużej wygody użytkowania, nie wyglądają zbyt rażącą, a swoją linią przypominają te bardziej klasyczne obuwie męskie.

Czy kolory są równie ważne?

Tak się jakoś utarło, że czarny rodzaj obuwia pasuje niemalże do wszystkiego. I w rzeczywistości tak jest, jeśli nie ma się odpowiednio dobranych butów w kolorze pasującym do odzieży. Wówczas zakładając czarne obuwie męskie, nie naruszy się koncepcji stylizacji. Co innego jednak jeśli chodzi o łączenie kolorów. Gdyż brązowe obuwie nie koniecznie musi pasować do wszystkich kolorów garniturów. A te bywają szyte z różnego koloru tkanin, zwłaszcza jeśli chodzi o takie klasyczne komplety, szyte z wysokiej jakości tkanin.

Skąd czerpać wiedzę?

Nie zawsze korzystanie z podpowiedzi kogoś bliskiego, albo zaprzyjaźnionego ma sens. Tak może być w przypadku ubioru. Są osoby, które znają się na modzie, ale nie wszyscy mają takie dar, a także stosowną wiedzę. Samopoczucie może być dużo bardziej istotne, gdyż ten kto się w coś ubiera powinien się w tym czuć dobrze.

Jednak i to może być zgubne, dlatego mając wątpliwości co do łączenia kolorów, albo stylów, warto poszukać zestawień chociażby na stronach stylistów. Zwłaszcza jeśli chodzi o zdjęcia można z nich sporo się dowiedzieć, a styliści czasem udzielają także porad online.