botki

Obuwie damskie botki

Nie ma chyba nic bardziej uroczego, niż damskie botki. Te buty, to coś co pasuje do wielu stylizacji, w dodatku można je nosić prawie przez cały rok. Dobrej jakości botki, to buty lekko ponad kostkę, niezbyt ciepłe, ale raczej wykonane z miękkiej tkaniny. Jako, że osłaniają kostkę i są butami zakrytymi, jest w nich dużo cieplej niż w półbutach. A dodatkowo na obcasie, więc to także sprawia, że stopy są nieco wyżej od podłoża. W botkach jest więc zwyczajnie cieplej w nogi.

Zima zimie nie równa

Jako, że zimy mamy ostatnio dość ciepłe, a często także dość suche, botki na ten sezon, to jak zwykle dobry pomysł. Można je nosić i do spodni i do spódnicy, ale także do sukienki. Na jesień z grubej dzianiny. Damskie botki mają w sobie coś magicznego, sprawiają że można poczuć się atrakcyjna kobietą. A jednocześnie powodują dość dużą wygodę użytkowania oraz osłonę dla kostki, co może być niezwykle istotne. Jesienią, a potem zimą, nawet w te cieplejsze dni, wychodzi z ziemi zimno. To ono stanowi największe zagrożenie dla naszego zdrowia, a także stawów i kości. Może to spowodować dokuczliwe przypadłości, takie jak bóle stawów. Noszenie botków jest więc jak najbardziej dobrym pomysłem. Bo na półbuty jest już trochę za zimno, zwłaszcza jeśli mają płaską podeszwę.

Z zamkami, bez zamka

Botki mają różne wzory i fasony, najbardziej znane są takie, przypominające nieco lżejsze kozaki. Ale także wciągane na nogi, bez konieczności wiązania ich, czy zamykania zamka. Są jednak i takie z zamkami błyskawicznymi. Mogą być przydatne, a także wyglądają bardzo ładnie na nodze.

Jaki rozmiar kupić?

W zależności od preferencji, można kupić dokładnie ten rozmiar, który się nosi, ale jeśli ktoś lubi nosić skarpety, zwłaszcza jesienią i zimą, to lepiej jednak wybrać nieco większy rozmiar, aby nic nie uwierało. Wtedy skarpetka, a także bardzo często grubsze rajstopy, mogą swobodniej ułożyć się w środku obuwia. Tak, aby wiele godzin spędzonych w tego rodzaju butach było czymś naturalnym przyjemnym, a nie trudnym do zniesienia obowiązkiem.