Obuwie damskie – jakie botki są teraz modne?

Nie ma chyba nic bardziej uroczego, niż damskie botki. Te buty, to coś co pasuje do wielu stylizacji, w dodatku można je nosić prawie przez cały rok. Dobrej jakości botki, to buty lekko ponad kostkę, niezbyt ciepłe, ale raczej wykonane z miękkiej tkaniny. Jako, że osłaniają kostkę i są butami zakrytymi, jest w nich dużo cieplej niż w półbutach. A dodatkowo na obcasie, więc to także sprawia, że stopy są nieco wyżej od podłoża. W botkach jest więc zwyczajnie cieplej w nogi.

Zima zimie nie równa

Jako, że zimy mamy ostatnio dość ciepłe, a często także dość suche, botki na ten sezon, to jak zwykle dobry pomysł. Można je nosić i do spodni i do spódnicy, ale także do sukienki. Na jesień z grubej dzianiny. Damskie botki mają w sobie coś magicznego, sprawiają że można poczuć się atrakcyjna kobietą. A jednocześnie powodują dość dużą wygodę użytkowania oraz osłonę dla kostki, co może być niezwykle istotne.

Jesienią, a potem zimą, nawet w te cieplejsze dni, wychodzi z ziemi zimno. To ono stanowi największe zagrożenie dla naszego zdrowia, a także stawów i kości. Może to spowodować dokuczliwe przypadłości, takie jak bóle stawów. Noszenie botków jest więc jak najbardziej dobrym pomysłem. Bo na półbuty jest już trochę za zimno, zwłaszcza jeśli mają płaską podeszwę.

Botki na zamek lub wsuwane

Damskie botki mają różne wzory i fasony, najbardziej znane są takie, przypominające nieco lżejsze kozaki. Ale także wciągane na nogi, bez konieczności wiązania ich, czy zamykania zamka. Są jednak i takie z zamkami błyskawicznymi. Mogą być przydatne, a także wyglądają bardzo ładnie na nodze.

Jaki rozmiar kupić?

W zależności od preferencji, można kupić dokładnie ten rozmiar, który się nosi, ale jeśli ktoś lubi nosić skarpety, zwłaszcza jesienią i zimą, to lepiej jednak wybrać nieco większy rozmiar, aby nic nie uwierało. Wtedy skarpetka, a także bardzo często grubsze rajstopy, mogą swobodniej ułożyć się w środku obuwia. Tak, aby wiele godzin spędzonych w tego rodzaju butach było czymś naturalnym przyjemnym, a nie trudnym do zniesienia obowiązkiem.