Zadbaj o odpowiednie buty dla dziecka

Zadbaj o odpowiednie buty dla dziecka

Część rodziców podchodzi do kwestii bucików dla swoich dzieci w sposób raczej niezbyt poważny. Wychodzą z założenia, że buty dla malucha, zwłaszcza tego najmniejszego, to przynajmniej na początku przede wszystkim ozdoba. Dopiero potem ich znaczenie praktyczne będzie większe, a do tego dziecko nie będzie z butów wyrastało tak szybko, że zanim je założy, potrzebne będą już nowe. W odpowiednie buty dla dzieci warto jednak inwestować już od samego początku, ponieważ ma to duże znaczenie dla ich rozwoju.

Wygodne buty dla dziecka

Rodzice lubią długo wybierać ładne obuwie dla dziewczynek i lubią też, kiedy obuwie chłopięce ładnie się prezentuje na stopach ich synka. Same dzieci w tym względzie są zdecydowanie mniej wybredne. Lubią oczywiście rzeczy ładne i interesujące. Zainteresują się swoimi butami, kiedy rodzice im je zaproponują.

Nawet najładniejsze buciki dziewczęce nie będą jednak częścią wszechświata dziecka, ponieważ znajdują się na nogach, a nogami się chodzi, a nie ogląda świat. Dlatego najważniejsza jest tu wygoda. Kiedy dziecko zapomina, że w ogóle ma coś na nogach, oznacza to, że cel rodzica został osiągnięty.

Miękkość i wentylacja

Kiedy dziecko zapomni, że ma buty i zamiast na nich skupi się na eksploracji wielkiego świata? Niezależnie od tego, czy są to buciki dla chłopców, czy buciki dla dziewczynek, takie buty muszą być najzwyczajniej w świecie wygodne. Oznacza to też pozbawienie ich wszelkich elementów, które mogłyby się o coś zahaczyć lub uciskać dziecko, jak również elementów wymagających większego wysiłku. Buty dla najmniejszych dzieci nie powinny mieć chociażby sznurówek – zdecydowanie lepsze będą dla nich rzepy.